Dat de beste mag winnen
K3 was altijd een toonbeeld van de Vlaamse cultuur. De keuze voor Josje was een tactische zet van Studio 100 om op de Nederlandse markt in te spelen en er een Nederlandstalig succesverhaal van te maken. De meidengroep werd het toonbeeld van een Nederlandstalige cultuur.
Een cultuur die veel te lang geen cultuur lijkt te willen zijn voor de kleine Sakina’s. Alleen voor zij die blank genoeg zijn. Zij die niet anders zijn en voldoen aan een westers denkkader. Het denkkader dat invult waarin we moeten geloven of net niet, hoe ons te gedragen en welke kledij te dragen. Enkel zij die modern genoeg zijn worden toegelaten. Zonder zich vragen te stellen over wat dat modern zijn überhaupt is. Volgens mij gaat het alleszins om ruimdenkendheid en respect.
Ik hoop daarom dat er zich een diversiteit aan meisjes aanmeldt, uit alle hoeken van België en Nederland, blank, licht getint, donker, donkerharig, ros, blond, met of zonder hoofddoek, gelovig of niet, dat de beste mag winnen. En dan bedoel ik de meest getalenteerde, niet diegene die het beste in een commercieel marketingplaatje past.
© 2015 – StampMedia – Sakina Elkayouhi
Dit opiniestuk werd gepubliceerd op DeRedactie.be op 25/03/2015
Dit opiniestuk werd gepubliceerd door Opiniestukken.nl op 27/03/2015
Dit opiniestuk werd gepubliceerd door Joop.nl op 29/03/2015